Yepyeni bir ikili: Ahmet Sezerel-Itır Esen

Yayın Tarihi : 11 Ocak 2017
10286
Itır Esen ve Ahmet Sezerel... İkisi de genç, ikisi de sinemaya tutkun. Son filmleri «Cennetin Çocukları»nda mükemmel bir çift oldular...

 

Itır Esen ile Ahmet Sezerel çok iyi anlaşıyor...Geçtiğimiz günlerde «Cennetin Çocukları» adlı film setine gittiğimizde, karşıdan bizlere doğru el ele yürüyen çifti görünce baharın geldiğini düşünüverdik. Öylesine canlı, öylesine genç ve öylesine neşeli adımlarla yaklaşıyorlardı ki...

Itır Esen ve Ahmet Sezerel'den söz ediyoruz... Bu filmin başrol oyuncuları olan iki sanatçı hayli genç. Sezerel 24, Esen ise 21 yaşında.

Kısaca özgeçmişlerini sorduğumuzda Itır Esen şöyle anlattı:

- «Kamera karşısına ilk kez TV için çevirdiğim 'Aşk-ı Memnu' için geçtim. Sonra da Yeşilçam geldi... Sinemaya geçeli üç yıl oldu. Kamera karşısına çıktığım ilk gün 18 yaşındaydım. Arzu Film'in dışında hiçbir şirkette oynamadım. Son filmim gerçekten çok güzel... Romeo ile Juliet'in bugünkü yaşantımıza uyarlanmışı...»

Itır Sezen ile Ahmet Sezerel, gelecekten çok umutlu...Ahmet Sezerel ise şöyle konuştu:

- «Beş yıldır tiyatroda oynuyorum. Ali Poyrazoğlu, İstanbul Tiyatrosu ve Nisa Serezli çalıştığım topluluklar. Ama sinemayı daha çok seviyorum. Fikret Hakan ve Cüneyt Arkın'ın çevirdiği 'İki Arkadaş' ilk filmim. Daha sonra 'Aile Şerefi', 'Hamlet', 'Hababam Sınıfı Uyanıyor', 'Gülen Gözler' ve Taşra Kızı'. En son filmim de 'Cennetin Çocukları'... Itır Esen'le çok iyi anlaştık. İyi bir çift olduğumuzu zannediyorum.»

(Ses Dergisi - 23 Nisan 1977)