Artistler ve Otomobilleri (14) Yusuf Sezgin

Yayın Tarihi : 27 Mart 2013
23052
Yusuf Sezgin'in 1964 modeli Volkswagen arabasının fiyatı 35 bin liradır. İki kapılı, 4 silindirli olan «Kaplumbağa» tipli arabanın kaloriferi ve radyosu vardır.


Yusuf Sezgin ve Kaplumbağa otomobili...

Yerli filmcilikte hızla yükselen jönprömiye Yusuf Sezgin, «Özel arabası olmayan, yıldız olamaz» diyerek, Aralık 1965'te hemen bir Volkswagen almıştır.

1964 modeli arabanın fiyatı 35000 liradır. İki kapılı, 4 silindirli olan «Kaplumbağa» tipli arabanın kalorileri ve radyosu vardır. Tavanı açılabilen, mavi renkli araba en çok 120 kilometre sürat yapar.

Gümrükten çıkar çıkmaz satın aldığı bu arabada, Yusuf Sezgin sadece Selma Güneri'yle gezmektedir.

Genç yıldız, «Ben kimseye çarpmıyorum, ama başka arabalar yandan gelip kapımı, penceremi çiziyor» diye şikayet etmektedir.  Yusuf Sezgin, yedek parçası bol olan, az benzin yakan Volkswagen'ini yakında satıp, daha büyük bir araba almak niyetindedir.

Yusuf Sezgin «yeni»likten kurtulmuş, esaslı bir jönprömiye haline gelmiş olduğunu yeni alacağı büyük ve pahalı arabayla ispat etmiş olacaktır. Zira, artistlerin film ücreti, kullandıkları arabaların fiyatı ve masrafıyla daima orantılı olmaktadır.