Artistler ve Otomobilleri Dizisi (11) Sadri Alışık

Yayın Tarihi : 08 Ocak 2013
26031
Sadri Alışık, otomobili ile yarış etmeyi çok sever. Ama eşi Çolpan İlhan bu «kötü huyu»ndan vazgeçmesi için, geçenlerde Sadri'ye oğulları Kerem üzerine yemin ettirmiştir.

 


Çolpan ilhan - Sadri Alışık çifti arasında «mal ayırmak» diye bir şey olmadığından otomobilleri de ikisinin sayılır. Ama, otomobilin sahibi Sadri Alışık görünür. 1963 Kasım ayında 40.000 liraya satın aldığı araba 1957 modeli Chevrolet'dir. 8 silindirli, roket motorlu, otomatik vitesli araba en çok 160 kilometre sürat yapar.

Aldığı zaman kırmızı olan rengini, arabası kazaya uğrayınca açık yeşile boyatan Sadri Alışık, «Kırmızı olduğu dönemde itfaiye arabasına benziyordu» demektedir.

Sadri Alışık, otomobili ile yarış etmeyi ve yolda rastladığı arkadaşlarını geçmeyi çok sever. Ama Çolpan İlhan bu «kötü huyu»ndan vazgeçirtmek için geçenlerde Sadri'ye oğulları Kerem üzerine yemin ettirmiştir.

Buna rağmen Sadri, tıpkı yarış atları gibi, yanından hızla geçen arabaları görünce dayanamaz ve ağır ağır giderken birdenbire gaza basar ve ne olursa olsun önündeki arabayı yakalar. «Bana gösteriş yapanların fiyakasını bozmazsam rahat edemem» diye söylenir.

Sadri Alışık arabası için şöyle demektedir: «Bu arabayı, Turist Ömer rollerine çıkarken yükselen ücretim sayesinde aldım. Tiyatroda oynarken bisiklet bile alamıyordum. Allah 'Yürü ya kulum!' dedi. Ben de 160 kilometre hızla yürüyorum. Fena mı ediyorum?»