Artistler ve Otomobilleri Dizisi (13) Hülya Koçyiğit

Yayın Tarihi : 08 Ocak 2013
28717
Hülya Koçyiğit'in arabası, Amerika'nın en pahalı arabalarını yapan firmanın bir markasıdır. Büyük ve lüks «Pontiac» kolayca 8 kişi alabilecek genişliktedir.


Hülya Koçyiğit, otomobilini hiçbir zaman kendisi kullanmaz, İzzet Günay, Fatma Girik, Filiz Akın gibi arabasının direksiyonunu şoförüne emanet eder. Böylece, yorgun döndüğü setlerden sonra ayrıca direksiyonda yorulmak külfetini yüklenmez. 

Hülya Koçyiğit'in arabası, Amerika'nın en pahalı arabalarını yapan firmanın bir markasıdır. Büyük ve lüks «Pontiac» kolayca 8 kişi alabilecek genişliktedir. 1959 modeli arabayı Hülya Koçyiğit üç yıl önce 55.000 liraya almıştır.

Bütün film setlerine kardeşi Feryal Koçyiğit ile giden Hülya Koçyiğit'in arabası 105 beygir gücündeki 6 silindirli motörle saatte 200 kilometre sürat yapabilir. 

50.000 liraya sigortalı olan arabanın döşemesi mavi renktedir. «Roket» motorlu olduğu için birden süratlenir. Şoförünün çok tecrübeli olmasına rağmen, yerli film artistleri içinde en çok kazaya uğrayan araba Hülya Koçyiğit'in «Pontiac»ıdır. 

Hülya, arabaya bindiği zaman daima arka koltukta, sol tarafta oturur. Fazla süratten hoşlanmaz. Hülya Koçyiğit'in hiç boş günü olmadığı için, yıldız oyuncu, annesi ve kardeşleriyle otomobile binip deniz kıyısına gitmenin hasretini çeker.

(Ses Dergisi - 1966)