Artistler ve Otomobilleri Dizisi (6) Senih Orkan

Yayın Tarihi : 16 Ağustos 2012
13871
Senih Orkan'ın otomobilinin fiyatı sadece 5 bin liradır. Kilometre ibresinde 120 yazmasına rağmen, araba hiçbir zaman 80 kilometreden fazla yapamaz.


1966 yılındaki "Artistler ve Otomobilleri" dizisinde, bu kez de bir dönemin en ünlü "kötü adam"larından Senih Orkan'ın arabasına göz atıyoruz...

**********

Senih Orkan'ın otomobili yerli film ve tiyatro artistlerinin içinde en ucuz otomobildir. Fiyatı tam 5.000 liradır!

Senih Orkan bu 1950 modeli Citroen arabayı bir arkadaşına 2.500 lira peşin vererek almıştır. Geri kalan 2.500 lirayı da taksitle ödemiştir. Sadece dış renginin siyah olduğu bilinen arabanın iç döşemelerinde renk ve şekil kalmamıştır.

Kilometre ibresinde 120 yazmasına rağmen, araba hiçbir zaman 80 kilometreden fazla yapamaz. Senih Orkan bu arabası için: «Artistler, sanat gücü bakımından birbiriyle yarış edemeyecek durumda oldukları için, ancak arabalarının fiyatları bakımından yarış ediyorlar. Oyunculuk bakımından kuvvete ihtiyacım olmadığı için arabam da artist arabalarının en ucuzu...» demektedir.

Arabası yolda kaldığı zaman, bırakıp giden Senih Orkan, «Arabamı seviyorum, yoksa tamir için ödediğim paralarla yenisini alabilirim» diyor.