Deniz Uğur'un eşi, komşusu tarafından öldürüldü

Yayın Tarihi : 19 Ocak 2012
134729
Oyuncu Deniz Uğur'un aktör eşi İsmail Hakkı Sunat, 2004 yılında, Bolayır'daki yazlıklarında, komşu cinayetine kurban gitti.

 

Televizyon dizilerinde birçok dramın kahramanı olan güzel oyuncu Deniz Uğur, 2004 yılında gerçek bir trajedinin kurbanı olmuştu. Aktör eşi İsmail Hakkı Sunat, yazlıktaki komşusunun oğlu tarafından 8 kurşunla vurularak öldürülmüştü. Deniz Uğur dul, kendisiyle aynı adı taşıyan oğlu Deniz, babasız kalmıştı.

İsmail Hakkı Sunat, oğlu Deniz'le...

Olay, Çanakkale'ye bağlı Bolayır beldesinde gerçekleşmişti. O dönem Zümrüt dizisinde oynamakta olan Devlet tiyatrosu sanatçısı İsmail Hakkı Sunat'ın yazlıktaki komşususu Prof. Mahmut Özgen ile araları uzun süredir iyi değildi. Aralarında husumete dönüşen bir gerginlik yaşanıyordu.

38 yaşındaki Sunat, 14 Temmuz 2004'ün ilk saatlerinde, saat 01:00 civarında yüksek sesli müzikten rahatsız olarak, elindeki kurusıkı tabancayla komşusunun evine gider. Evde bulunan Prof. Mahmut Özgen'in oğlu Ali İhsan Özgen de silahını çeker ve genç oyuncuyu tam 8 kurşunla öldürür.

Tutuklandıktan 9 ay sonra serbest kalan Ali İhsan Özgen, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak Yargıtay kararı bozmuş ve yeniden yargılama sonucunda Özgen 6 yıl 8 ay hapis cezası almıştı. İki yıldır aranmakta olan Özgen, 6 Temmuz 2009'da babaannesinin Suadiye'deki evinde yakalanmıştı.

Deniz Uğur ile İsmail Hakkı Sunat, Yalan dünya dizisinde tanışıp evlenmişti.Prof. Mahmut Özgen, İsmail Hakkı Sunat ile aralarındaki husumetin nedeninin, genç oyuncunun agresif yapısından kaynaklandığını iddia ediyordu. Özgen, "Ben Bolayır'daki yazlığımı 14 yıl önce aldım. 3 yıl önce de İsmail Hakkı Sunat taşındı. İlk taşındığı gün benimle kavga etmeye başladı. Sitedekilerin hemen hepsiyle kavgalıydı. Tatsızlık yaşanmasın diye iki yıldır yazlığa gitmiyorduk" diyordu.

İsmail Hakkı Sunat'ın eşi Deniz Uğur ise, Savaş Ay'la yaptığı röportajda, komşularının uzun süredir arsalarında gözü olduğu için aralarında husumet bulunduğunu söylüyordu. Deniz Uğur, "Bu yüzden davalar açıldı, kavgalar çıktı. Baba-oğul bizi çok rahatsız ettiler. Tehditler sürekliydi. Bütün bu bölgeyi olduğu gibi bizim arsamızı da almak istiyorlardı. Çünkü bizim alanımız, denize açılan yerdi" şeklinde konuşuyordu.

Olayın gerekçesi ne olursa olsun, bir kişiye bu durumu anlatmanız olası değildi: 5,5 yaşındaki küçük Deniz'e... Kimse de bunu denemedi zaten. Babası film çekmek için gitmişti. Sonsuz bir film...

17 Ekim 1966'da doğan İsmail Hakkı Sunat'ın yaşamı, 14 Temmuz 2004'te, komşu kurşunlarıyla noktalandı.Deniz Uğur'un güzelliği, Türkiye'nin ilk Dünya Güzeli Keriman Halis Ece'ye kadar gidiyor. Keriman Halis, genç kadının "büyük halası"ydı, annesi ise güzelliğiyle ünlü bir balerin olan Suna Uğur'du... İsmail Hakkı Sunat ile Yalan Dünya dizisinde iki sevgiliyi oynarken, birbirlerine gerçekten aşık olmuşlardı.

İsmail Hakkı Sunat, tanışmalarından çok önce kızı ya da oğlu olursa adını Deniz koymaya karar vermişti. Hem Deniz Gezmiş'e, hem de denizlere hayran olduğundan... Nitekim oğulları olduğunda da bu kararı uygulamışlar ve Deniz adını vermişlerdi. Böylece eşiyle, 7 yıl arayla aynı doğum gününe sahip olan (17 Ekim 1973) Deniz Uğur, oğluyla da aynı adı paylaşmıştı.