Evden kaçtılar; Biri yıldız, diğeri telekız oldu

Yayın Tarihi : 11 Mart 2012
92818
Birlikte evden kaçan kızlardan Ayfer Gürsaçer, "Seda Sayan" adıyla yıldız olma hayallerine kavuştu. Ü.C. ise bir "kötü yol" haberi konusu olmaktan öteye gidemedi.

 

Özellikle 1970'lerde bazı genç kızlar, hayallerindeki pırıltılı yaşam için kaderlerini zorlar, büyük kentlerde şanslarını denemek için, binbir tehlikeyi göze alıp ailelerini terkederlerdi.

Şanslı olanlar bulunup, evlerine teslim edilir, diğerleri ise bir "kötü yol" gezgini olmaktan öteye gidemezlerdi.

Seda Sayan ile arkadaşı Ü.C. gençlik yıllarında birlikte evden kaçmış, polis tarafından bulunarak ailelerine teslim edilmişti.Ayfer Gürsaçar ve Ü. C. de, böyle bir öykünün iki kahramanıydı. 1970'lerin sonlarında, iki genç kız da henüz reşit değildi ve ailelerini terkedip, hayallerinin peşine takılmışlardı. Ancak 5 gün sonra polisler tarafından bulunup ailelerine teslim edilmişlerdi.

Ancak bu iki kader arkadaşı, kolay pes edecek türden değildi. Şanslarını sonraları yine deneyeceklerdi.

Fakat hayaller ve tavırlar ortak olsa da, hayat herkese ayrı yollar çiziyor. Nitekim bu iki genç kızın öyküsünde de böyle oldu.

Ayfer Gürsaçer rüyalarındaki şöhrete kavuştu. Önce şarkıcı, sonra oyuncu, şimdilerde de bir TV yıldızı olarak ününe ün kattı. "Seda Sayan" adıyla yıldız olma düşlerini gerçekleştirdi. Şan, şöhret ve paraya ulaştı.

Ya diğeri?..

Ü. C.'nin hikayesi, gazetelere yansıyan bir "kötü yol" öyküsü olmaktan ileri gidemedi. Bir gün, "telekız" olarak yakalandığı haberleri çıktı.

Yeşilçam'ın eski filmlerinde sık sık söylendiği gibi: Ü.C. için kader ağlarını örmüştü bir kere...

(Turknostalji.com)