Gitarist Yurdaer Doğulu hastanede nişanlandı

Yayın Tarihi : 08 Aralık 2011
47654
Genç gitarist Yurdaer Doğulu, görücü usulüyle beğendiği Ankaralı Serpil Akgün ile evliliğe ilk adımı, rahatsızlığı nedeniyle yattığı hastane odasında attı.

 

1969 sonbaharı... Serpil Akgün, nişan töreninde Yurdaer Doğulu'nun annesinin elini öperken, gözlerinden mutluluk okunuyordu.Ünlü gitarist Yurdaer Doğulu, "Birsen Armağan, Gökben..." derken, sessiz sedasız bir şekilde, Ankara'da bir genç kızla nişanlandı.

O kadar gezip, tozup da kimseleri beğenmeyen Yurdaer, huyunu suyunu bilmediği bir kızla, üstelik görücü usulüyle nişanlandı. Yakında Doğulu soyadını alacak olan genç kızın adı Serpil, soyadı da Akgün. Henüz 19 yaşında.

Yurdaer Doğulu'nun annesi bundan bir yıl önce Ankara'da bir akrabasını ziyarete gittiği zaman Serpil'i gördü, beğendi ve Yurdaer'e müjdeyi verdi...

Yurdaer Doğulu önce pek ilgilenmedi. Fakat annesi öyle çok ısrar etti ki, sonunda onu kıramadı. Kalktı, annesinin beğendiği adayı Yurdaer Doğulu ile Serpil Akgün nişanın üzerinden çok geçmeden, 1970'in Mayıs ayında Ankara'da yapılan düğünle evlendi. Ozan, Kenan ve Canan adlı üç çocukları dünyaya geldi. Oğulları da babaları gibi çok başarılı iki müzisyen oldu. Bu mutlu evlilik Yurdaer Doğulu'nun 19 Şubat 1987'deki ölümüne kadar sürdü.görmek için Ankara'nın yolunu tuttu. Serpil onun da hoşuna gitmişti, söz kesildi, nişan günü tespit edildi.

Ama siz aksiliğe bakın ki, nişandan önce Yurdaer Doğulu mide kanamasından hastaneye düştü. İki aile düşündü, taşındı, sonunda çareyi buldu: Nişan hastanede yapılacaktı.

Yapıldı da...

Yurdaer Doğulu, nikah muameleleri tamamlanır tamamlanmaz Serpil'le evleneceğini söylüyor. Sanatçı, evliliğine zararı dokunmasın diye müziği bırakmayı bile düşünüyor...

(Ses Dergisi - 8 Kasım 1969)