Liseli Gülben, Yeşilçam'a adım attı

Yayın Tarihi : 28 Şubat 2016
17543
Hürriyet'in Sinema Yıldızı Yarışması'nda ikinci olan Gülben Ergen, sinemayı düşünmese de gelen tekliflere direnemedi ve ilk film anlaşmasını imzaladı...

 

Hürriyet gazetesinin 1987 Sinema Yıldızı Yarışması'nda, kızlarda ikinci olan Gülben Ergen, sürekli "sinemayı düşünmediğini" söylese de ısrarlara yenik düştü. 

Henüz lise ikinci sınıf öğrencisi olan 16 yaşındaki genç kız, yarışma sonrasında, hedefini "iyi bir manken ve fotomodel olmak" diye açıklamıştı. Ancak yoğun teklifler karşısında düşüncesini değiştiren Gülben Ergen, geçtiğimiz günlerde, Kenan Kalav ile oynacağı ilk filmi için sözleşme imzaladı.

Başarılı bir öğrenci olan Gülben, bir yandan okuluna devam ederken, bir yandan da formunu korumak için haftada üç gün aletli cimnastik çalışıyor.

1987 Hürriyet Sinema Yıldızı Yarışması'nda finale kalan yarışmacılar bir arada... (Soldan sağa) Eda Erk, Nejat Oktar, Tanya Arslan, Murat Sporel, Zümrüt Öztecimen, Bora Seyhun Erdem, Gülben Ergen, Emre Nural, Gülsan Kayak, Coşkunsel Volkan, Bahar Uysal, Murat Parasayar, Gülperi Uyar, Atilla Saral ve Emel Kasapoğlu.

(Hürriyet Gazetesi - 3 Haziran 1988)