Gülden Karaböcek, ablası Neşe'nin eski eşiyle evlendi

Yayın Tarihi : 21 Kasım 2012
164687
Eski "baldız-enişte" Gülden Karaböcek ile Atilla Alpsakarya, balayına çıkmadan önce, "Mutluluğumuzu kimse gölgeleyemeyecek" dedi.


Gülden Karaböcek ile Atilla Alpsakarya'nın nikah töreninde sadece sekiz kişi vardı.Ve nihayet Gülden Karaböcek ile Atilla Alpsakarya evlendi... Hem öylesine yıldırım bir kararla ki, Levent'teki evlerinde kıyılan nikah töreninde basının bir kesimi ve tanıkların dışında kimse yoktu... Bir de Beşiktaş Evlendirme Dairesi'nden getirilen bayan memuru sayarsak tamı tamına 8 kişiydik.

Aslında ilginç olan ne nikahın bir evde kıyılması ne de kimsenin çağrılı olmamasıydı. Nasıl her nikahta «bir keramet varsa» Gülden Karaböcek-Atilla Alpsakarya evliliği de diğerlerinden farklı özellikler taşıyordu. Geçmişte meydana gelmiş ve dizi halinde gelişmiş birçok olayın kahramanlarıydılar. Bildiğiniz gibi plak şirketi sahibi Atilla Alpsakarya ile Neşe Karaböcek'in evliliği fırtınalı bir şekilde sona erdi.

Ardından da Alpsakarya'nın, baldızı Gülden Karaböcek ile ilişkisinden söz edilmeye başlandı. Bunun gerçek olduğu da bir süre sonra anlaşıldı. Baldız ile enişte ortak bir yaşama koyulmuştu...

Ve geçtiğimiz hafta içinde de öteden beri sürdürdükleri ortak yaşamlarını nikah defterlerine attıkları imzayla sonsuzlaştırdılar. 

Böylece müzik dünyasının yeni sesi Gülden Karaböcek yıllar boyu «Enişte» dediği, Atilla Alpsakarya'nın "karısı" oldu.

Atilla Alpsakarya, yeni eşi Gülden'in ablası Neşe Karaböcek ile evli olduğu günlerde...Nikahtan sonra balayına çıkan çift gazetecilere şunları söyledi: 

- «Birlikte bir savaş vereceğiz. Varolduğumuzu ispatlayacağız. Önce duygusal alandaki beraberliğimizi, sonra da iş hayatında sürdüreceğimiz tutarlı çalışmayı, bizi sevenler beğeni, çekemeyenler de hasetle karşılayacaklar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, mutluluğumuzu, birbirimize olan sevgimizi asla gölgeleyemeyecekler. Müzik dünyasında çok yakında bomba gibi bir Gülden Karaböcek çıkacak ortaya.»

(Ses Dergisi - 20 Eylül 1975)