Hülya Darcan ile Tanju Korel dünya evine girdi

Yayın Tarihi : 22 Mart 2017
21415
Beş yıldan bu yana zaman zaman ayrılıklarla bölünen bir birliktelik yaşayan Türk sinemasının iki başarılı oyuncusu Hülya Darcan ile Tanju Korel, sonunda nikah defterine imza attı.

 

Hülya Darcan-Tanju Korel aşkı, bildiğiniz gibi beş yıl önce başlamış ve o günden bu yana aralarından birkaç kez karakedi geçmiş, sonunda tekrar barışmışlardı. En son ve en uzun ayrılık döneminde, yakışıklı aktör, evleneceği kadının sinemada oynamasını arzu etmediğini söylerken, Darcan aşırı kıskanç bir koca ile yaşamak istemediğini belirtiyor ve bu kesin sözler, iki tarafın ayrılığını mühürlüyordu.

Hülya Darcan ile Tanju Korel'in 5 yıllık ilişkisi evlilikle noktalandı. Nikahta Tülin Örsek dışında Yeşilçam'dan kimse yoktu.Ancak ayrı geçen dört ay "gönlün ferman dinlemediğini" gösterdi ve ailelerin hafif mırıltılarına rağmen iki genç, evlenmek kararı ile yeniden bir araya geldi. Bu defa gençlerin yakın dostları "eski çamların bardak olduğunu" söylüyor, hatta buna kanıt olarak, oturacakları evi, gönüllerine göre döşediklerini gösteriyorlardı.

Her şeyin yolunda gittiği, nikah için tarih alındığı sırada hiç beklenmeyen bir olay, geciken evliliğin bir kez daha ertelenmesine yol açtı... Hülya Darcan bir trafik kazası sonucu babasını kaybetti. Bu ölümün getirdiği sarsıntının hemen ardından, evlilik uygun olmayacağı için, Darcan ve Korel izdivacı ileri bir tarihe bıraktı. Sonra yakışıklı aktörün "El Kapısı" filminde oynaması kesinleşti, mukaveleler yapıldı ve ve Almanya yolculuğu da göz önüne alınarak, nikah tarihi tespit edildi.

Hülya Darcan'ın gelinliği eskiyle yeniyi bir araya getirmişti ve yüzü yaşmakla örtülüydü. Gelinin eline bir gece önce kına yakılmıştı.İşte geçtiğimiz günlerde Yeşilçam'dan iki genç oyuncunun hayatlarını bir ömür boyunca birleştirmek için verdikleri karar ve attıkları imza, geciken ve özlemi çekilen bir birleşmenin kağıt üzerine geçmesiydi. Zuhal Yorgancıoğlu'nun diktiği gelinlik, örflere göre yapılan kına gecesi sonucu kınalı parmaklar ve içi gülen gözler, genç gelin Hülya Darcan'ın nikahta dikkat çeken özellikleriydi.

Damat Tanju Korel ise, filmlerinde sayısız kere evlenmesine rağmen, gerçek hayattaki rolünde heyecanlı görünüyor, rahatlamak için ya Darcan'ın, ya da çok samimi birkaç arkadaşının yanına gidiyordu.

Nihayet beklenen an geldi ve konukların alkışları arasında gelinle damat, nikah memurunun karşısındaki yerlerini aldı. Sorular soruldu, küçük bir söylev verildi ve Hülya Darcan'la Tanju Korel, kanun önünde karı-koca ilan edildi.

Bu, Hülya Darcan için mutlu bir evliliğin başlangıcı, ancak başarılı bir sinema hayatının sonuydu. Tanju Korel içinse, hayatta en çok sevdiği kişiye kavuşmanın doyumsuz mutluluğu...

Şimdi onlar erdi muradına, biz çıkalım kerevetine. Darısı sinemanın diğer bekarlarının başına...

(Not: Manşet fotoğrafında, Tanju Korel, nikah memururunun karı-koca ilan etmesinden sonra Hülya Darcan'ın alnına ilkp öpücüğü kondururuken görülüyor.)

(Ses Dergisi - 4 Mayıs 1974)