İpucu koptu, Seyyal Taner yeni bir grup kurdu

Yayın Tarihi : 23 Eylül 2013
15022
Birlikte başarılı programlara imza atan Seyyal Taner ile İpucu Grubu'nun yolları ayrıldı. Fotoğrafta Seyyal Taner ile İpucu Grubu'nun üyeleri (soldan sağa) Özkan Uğur, Sedat Avcı, Mazhar Alanson ve Fuat Güner birlikte görülüyor.

Beş ay önce birlikte çalışmaya karar veren Seyyal Taner ve «İpucu», geçtiğimiz hafta içinde ayrıldı. Sürdürdükleri programlarla beğeni kazanan  İpucu ve Seyyal Taner'in kopmaları müzik dünyasında şaşkınlık yarattı...

Sahnedeki şovları ve ilginç danslarıyla bir buçuk yıldan beri başarılı bir şekilde sanat yaşamını sürdüren Seyyal Taner'e başlangıçta eşlik eden iki kişi vardı: Seyhan Karabay ve Sedat Avcı... Ancak sanatçı, beş ay önce Türk Hafif Müziğinin ünlü topluluğu İpucu ile birleşti.

Mazhar Alanson, Fuat Güner, Özkan Uğur, Sedat Avcı ve Seyhan karabay'dan  oluşan İpucu ile Seyyal Taner birlikte yaptıkları çalışmalarla beğeni kazandılar.

Seyyal Taner ve İpucu GrubuAma gruptan ilk kopan Seyhan Karabay oldu... Geçtiğimiz hafta duyduğumuz  bir haber ise Seyyal Taner ve İpucu'nun ayrıldığını bildiriyordu.

Seyyal Taner olayı şöyle anlattı:

- «Aramızda en ufak bir sürtüşme yok. Mazhar Alanson ile Fuat Güner,  Fransa'ya gitmek istiyordu... Gazino programı biter bitmez ayrılmaya karar  vermiştik. Şimdi ben yeni bir grup kuruyorum. Sedat Avcı ve Seyhan Karabay  ile birlikte çalışacağız. Ayrıca Aydın ve Tahsin Yalçın bizlere katıldı. Galiba  İpucu müzik yaşamını kendi başına sürdürmek istiyor.. Güzel bir  beraberliğimiz oldu...»

Mazhar Alanson ile konuştuğumuzda, o da pek farklı şeyler söylemedi:

- «Biz sadece Seyyal Taner'den ayrılmadık. Grubumuz Özkan Uğur'un da  ayrılmasıyla tamamen dağıldı. Belki Fuat Güner ile ben Fransa'ya gideceğiz.  Ama bu müzik ile ilgili olmayacak. Eylül ayı içerisinde tekrar İpucu'nun  biraraya gelmesi mümkün. Seyyal Taner ile aramızda bir sürtüşmenin olduğu  doğru değildir...»

(4 Haziran 1977)