İşte Ajda Pekkan'ın 6 günlük kocası

Yayın Tarihi : 05 Nisan 2012
81919
Ajda Pekkan, 1973 yılında 19 yaşındaki Coşkun Sapmaz ile evlendi. Ancak Sapmaz Ailesi karşı çıkınca, bu evlilik bir haftayı bulmadan bitti.

Ajda Pekkan ile ünlü Sapmaz Holding'in veliahtı Coşkun Sapmaz'ın sadece 6 gün süren ilk evliliğinin hikayesi...

* * *

Ajda Pekkan ile Coşkun Sapmaz, 1973 yılının en kısa evliliklerinden birine imza attıAjda Pekkan ile Coşkun Sapmaz 1973 yılının Mart ayında Zürih'te tanıştılar. Ajda Pekkan 28, Coşkun Sapmaz ise 19 yaşındaydı. Beraberlikleri yaz aylarında İzmir Fuarı'nda da sürdü. Ekim ayında evlenmeye karar verdiler.

Ancak o dönem Türkiye'nin en zengin ailelerinden biri olan Sapmaz Ailesi, oğulları Coşkun'un Ajda Pekkan ile evlenmesine şiddetle karşı çıktığından nikah çok gizli tutuldu.

İkili, 17 Kasım 1973'te, Ajda pekkan'ın program yaptığı İstanbul Aksaray'daki gazinoda iki şahit önünde nikahlandı. Şahitlerden biri söz yazarı Fikret Şenes, diğeri ise gazinonun sahne yönetmeniydi.

Nikahın ertesi günü Coşkun Sapmaz, ailesini ikna etmek için Adana'ya gitti. Ajda Pekkan ise iki gün sessizliğini korudu. Üçüncü gün yaptığı açıklamada ise, "Evet Coşkun'la evlendim. Birbirimizi seviyoruz ve çok mutluyuz" dedi.

Coşkun Sapmaz, avukatına boşanma vekaleti verdikten hemen sonra Hürriyet gazetesi muhabirine yakalanmıştı (23 Kasım 1973).Ancak kazın ayağı öyle değildi. Coşkun Sapmaz ailesini ikna edemedi. Baba Ahmet Sapmaz büyük direnç gösterdi ve çifte yaptıkları baskı sonuç verdi.

Ajda Pekkan, evliliğinin altıncı gününde basına yaptığı açıklamada kocasından boşanacağını söyledi. Ünlü şarkıcı moralman öylesine çökmüştü ki kendi evinde kalamıyor, kadim dostu Fikret Şenes'in yanında geceliyordu.

Ajda Pekkan bu konuda konuşmazken, Fikret Şenes, "Ajda mahvoldu. Keşke bu evliliği hiç yapmasaydı. Boşanmakta kararlı. Ancak gelin siz bunu kocasına anlatın. Kapının önünden ayrılmıyor. Ajda için çok üzülüyorum. Sahneye iğnelerle çıkıyor" diyordu.

Ancak Coşkun Sapmaz bu konuda farklı konuşuyor ve "Ajda beni bırakmadı, ben onu bıraktım. Biraz ölçülü olsaydı, onunla bir ömür birlikte olabilirdik" diyordu.

Sonuçta, bu ilişki de, birçok benzerleri gibi "ölmüş aşklar mezarlığı"na kalktı ve bir gün yeniden hatırlanacağı zamana kadar, unutulup gitti!

(Ses Dergisi - 8 Aralık 1973)