Komşusu ikna etti, Yeşim müziğe dönüyor!

Yayın Tarihi : 24 Aralık 2015
12244
"Olmaz Böyle Şey" şarkısı ile milyonların sevgisini kazanan Yeşim, komşusu olan eski radyo sanatçısı Semiha Coşar'ın ısrarları üzerine yeniden plak çalışmasına başladı.

Bir zamanlar bir Yeşim vardı müzik dünyasında. 1974'te "Olmaz Böyle Şey" şarkısıyla fırtınalar estirdi. O yılın "Ümit Veren Kadın Şarkıcı" seçiminde dinleyicilerden aldığı büyük oy farkıyla birinciliği kazandı. Sonra evlendi, çocuk sahibi oldu ve Yeşim, Olmaz Böyle Şey şarkısı ile büyük ün kazanmıştı.piyasadan elini eteğini çekti. Ama, şimdi yeniden müziğe dönüyor. 

Yeşim'i müziğe döndüren, kapı komşusu ve eski radyo sanatçılarından Semiha Coşar oldu. Büyük çabalar harcayan Semiha Coşar, sonunda Yeşim Yılmaz'ı müzik konusunda ikna etmeyi başardı. «Başının etini yiye yiye Yeşim kardeşimi tekrar eski günlerine döndürdüm» diyen Coşar, sanatçının müzikte çok daha iyi yerlere geleceğini söylüyor.

Eşi Sefa Ulaştır'dan boşanmak üzere olan Yeşim, oğlunu bir ana okuluna yazdırarak müzik çalışmalarına başladı. Boş zamanlarında yağlı boya tablolarla uğraştığını ve çok sayıda resim yaptığını söyleyen Yeşim, müzik tutkusunu hiçbir zaman içinden atamadığını ama evli ve bir çocuk sahibi olduğu için evinde oturmak durumunda kaldığını söylüyor. Peki ya bundan sonra?:

- «Oğlum Doğuşcan'ı yuvaya bıraktım. Şimdi, artık özgürce müzik çalışmalarımı sürdürebilirim. Önümüzdeki ay içinde bir de plak dolduracağım. Bu plağı kendi olanaklarımla piyasaya süreceğim. Çünkü şu aşamada hiç kimse bana plak yapmaz. Semiha teyze olmasaydı müzik hayaldi. Onun çok büyük katkısı oldu müziğe dönmem konusunda.»

Eşi Sefa Ulaştır'dan boşanmak üzere olan Yeşim'in önceki yıllardan bir fotoğrafı...Eşi Sefa Ulaştır'dan ayrılmak üzere mahkemelik olduklarını söyleyen Yeşim, tek başına yaşamanın güçlüklerini bildiğini söylüyor ve «Ana-oğul birlikte yaşamımızı sürdüreceğiz. Herşeyin bilinci içindeyim. Dedikodulardan uzak duracağım» diyor.

(Ses Dergisi - 5 Temmuz 1980)