Meral Zeren-Selami Şahin aşkı üçüncü yılında

Yayın Tarihi : 29 Aralık 2015
27710
1975'in yılbaşı gecesinde tanışıp yıldırım aşkına tutulan Meral Zeren ile Selami Şahin'in aşkı, doludizgin sürüyor.

 

Selami Şahin ile Meral Zeren, birbirlerini çok seviyor ancak evlenmeyi düşünmüyor.Meral Zeren ile Selami Şahin, 1974 yılının son gecesinde bir aile toplantısında tanışırlar ilk kez. Ve bir yıldırım aşkı tomurcuklanıverir aralarında. O günden, yani tanışmalarından hemen sonra birlikte yaşamaya başlarlar. 

1978 yılının ilk günlerine iyice yaklaştığımız şu sıralarda ise tam üç yılını doldurmak üzeredir beraberliklikleri. Üstelik «Sürekli beraber olan insanların aşkı belli bir zaman sonra azalır» derler. Ama «Biz buna inanmıyoruz. Bizim aşkımız günden güne kuvvetleniyor» diyerek aşklarını dile getiriyorlar.

Üç yıla yakın bir süredir birlikteler Meral Zeren ve Selami Şahin çifti. Evlenmeyi ise hala düşünmüyorlar. Ama «Evlenirsek, bu bir yılbaşında olur» demeden de edemiyorlar.

İki sevgili, bugünlerde ilk kez bir ay ayrı kalacak. Meral Zeren, Ankara'ya gazino çalışması yapmaya giderken, Selami Şahin, Ünlü çift, zaman zaman, bir süre sonra birlikte oynayacakları Yıllar Sonra filmi üzerine fikir tartışmaları yapıyor.İstanbul'daki yoğun uğraşısı nedeniyle Ankara'ya gidemiyor.

Meral'in Ankara dönüşünde ise, Selami Şahin'in bir bestesinden esinlenerek beyazperdeye aktarılacak olan «Yıllar Sonra» adlı bir filmde birlikte oynayacaklar. Bu Meral Zeren'in 50. filmi olurken, Selami Şahin ilk kez kamera karşısına geçecek.

(Ses Dergisi- 29 Ekim 1977)