Aynı evde, çocuklarının yüzüne hasret kaldılar!

Yayın Tarihi : 10 Mart 2017
16683
Ünlü tiyatro sanatçıları Metin ve Nevra Serezli, yoğun çalışmalarından fırsat bulup, çocukları Murat ve Selim'le yeterince bir araya gelememekten yakınıyor.

 

"Lütfen fazla bekletmeyin" demişti Nevra Serezli... "Çocukları oyunumun matinesine götüreceğim." Ve, sonra yavaşça kapatmıştı telefonu...

Serezli ailesinin kapısını tam sözleştiğimiz saatte çaldık. Metin Serezli bizleri içeri davet ederken; eşi Nevra'nın "Haydi dersinizi bitirin, yoksa tiyatroya götürmem" diyerek yarı şaka, yarı ciddi çocuklarını tehdit eden sesi koridora kadar yansıyordu... 

Metin ve Nevra Serezli, fırsat bulabildikleri zamanlarda çocukların ders çalışmasına yardımcı olabiliyorlar.Karşılıklı hal hatır faslından sonra masanın başında ders çalışan iki oğluna belli etmeden onları göz ucuyla süzen Nevra Serezli, "İkisi de çok çalışkan ama bir o kadar yaramaz" diyordu.

7 Mart 1968 günü evlenen Metin ve Nevra (Şirvan) Serezli çiftinin iki erkek çocukları var. 1969 yılında doğan büyük oğulları Murat, Nilüfer Hatun Ortaokulu ikinci sınıfa gidiyor. 1973 yılında dünyaya gelen Selim ise, Sait Çiftçi ilkokulu üçüncü sınıf öğrencileri arasında...

"Çalışmalardan geri kalan bütün saatlerimizi bu yumurcaklar alıyor" diyordu Nevra Serezli gülümseyerek... "Ama, çalışmalarımızdan geri kalan zamanımız öylesine az ki... Zaman zaman, çocuklarıyla yeterince ilgilenemeyen bir anne olduğumu düşünerek kendimi suçluyorum. Metin'in durumu da benden pek farklı değil. Oğullarımızla ancak haftada bir gün beraber olabiliyoruz. Kısacası biz, aile hasreti çeken bir aileyiz. Ama sonunda; çocuklarımızın geleceği için bu çarka katlanmak zorunda olduğumuzu düşünerek kendimizi rahatlatıyoruz."

Serezli ailesinin dört ülesi, zaman bulup, bir araya gelince birlikte oyun da oynuyor. En çok sevdikleri oyun ise, Amiral Battı.Gerçekten de Nevra ve Metin Serezli'nin en büyük sıkıntıları çocuklarını çok az görmeleri. Bu, yeni bir olay da değil. Aylardan beri bir müzikalden Ötekine transfer olan karı-koca "Çocuklarımızın yüzüne hasret kaldık" diyorlar. Nevra Serezli'nin bıraktığı yerden Metin Serezli sürdürüyor konuşmayı:

"Nevra'nın 'Geceye Selam' adlı müzikaliyle benim 'Hababam Sınıfı'nı sahneye koyma çalışmalarım aynı dönemlere rastladı. İnanın hafta arası çocukları ikimiz de ancak yatakta görebiliyoruz. Hafta sonları bizim için hasret giderme günü oluyor. İşte bu yüzden Nevra çocukları biraz daha fazla görebilmek için onları rol aldığı müzikalin matinesine götürüyor. Ne yaparsınız, sanatçının kaderi bu. İkimiz de çalışmalarımızı başarıyla bitirelim; o zaman dünyalar bizim olacak. Çocuklarımız vazgeçemeyeceğimiz canlarımız bizim. Ve biz onlar için, onların yarınları için çalışıyoruz."

(TV'de 7 Gün Dergisi - 1 Şubat 1982)