Müjdat Gezen ile Kemal Sunal, lise günlerine geri döndü

Yayın Tarihi : 12 Mart 2017
7937
İki başarılı ve sevimli komedyen Müjdat Gezen ile Kemal Sunal, mezun oldukları Vefa Lisesi'nde yıllar sonra yeniden bir araya geldi.

 

Birbirinden ünlü sanatçıları mezun eden Vefa Lisesi, geçtiğimiz günlerde ilginç bir buluşmaya sahne oldu.

Müjdat Gezen ile Kemal Sunal'ın Vefa Lisesi ziyareti son derece keyifli geçti.İki ünlü komedyen Müjdat Gezen ile Kemal Sunal, yıllar sonra okullarında bir araya gelerek eski günleri andı. Bu buluşma sırasında, o gün okulda bulunan tüm öğretmen ve öğrenciler son derece neşeli dakikalar geçirdi.

Müjdat Gezen, Vefa Lisesi'yle ilgili değerlendirmesinde «Eski okuldan eser kalmamış. Çok değişmiş. Yeni ilaveler olmuş. Ne kadar güzel günlerdi onlar» şeklinde konuşuyordu.

Vefa Lisesi'ni tam 11 yılda bitiren ve okul tarihinin en kıdemli öğrencilerinden biri olan Kemal Sunal da hemen tuvaletin yolunu tutarak, «Burada az mı sigara içtik. Bütün teneffüslerde ilk soluk aldığımız yer burasıydı» diyordu.

(Not: Manşet fotoğrafında, kıdemli öğrenci Kemal Sunal, edebiyat sorusuna, doğru matematik cevabını veremeyen Müjdat Gezen'e, kara tahtanın önünde tek ayak üzerinde bekleme cezası vermiş!)

(Ses Dergisi - 8 Ekim 1977)

(Not: Türkiye'de Türkçe eğitim verilen ilk lise olan Vefa Lisesi, adının sadece semtinden gelmediğini kanıtlayarak, 2006'dan bu yana Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri vermektedir.)