Müziğin zıt kardeşleri: Tülay ve Zerrin Özer

Yayın Tarihi : 01 Ocak 2017
7914
Tülay Özer, Zerrin'i 'İnatçı, katı ve kinci', Zerrin Özer ise ablası Tülay'ı 'Menfaatini hiç bilmez, iyilik yapma meraklısıdır' diye eleştiriyor.

 

Birbirinin tam zıttı olan bir abla ile kızkardeş... Biri iyimser, diğeri kinci. Bunlar bir araya gelirse ne olur?

Tülay ve Zerrin Özer her şeye rağmen bir arada geçinip gidiyor. Ama biz bu kez anlaştıkları konuları bir kenara bırakıp, zıtlaştıkları konuları anlatmalarını istedik.

Bu iki zıt kardeşten Tülay, Zerrin'i şöyle eleştirdi:

Zerrin Özer ve ablası Tülay Özer, farklı karakterlere sahip olsalar da birbirilerine sıkı sıkıya bağlı.- «Zerrin çok inatçı ve katıdır. Bir şeye kafasını takmaya görsün, dünya yıkılsa ona düşündüğünün tersini kabul ettiremezsiniz. Aynı zamanda çok kincidir de. Buna karşılık nabza göre şerbet vermesini iyi bilir. Ama, onun en çok kızdığım yönü dağınıklığı. Zerrin'in dağıttıklarını arkasından birkaç kişinin dolaşıp toplaması gerekir.»

Zerrin sıkıntılı bir yüzle ablasının eleştirilerini dinliyordu. Onun nefes almak için durmasını fırsat bilip lafa karıştı ve ablası hakkındaki eleştirilerini sıralamaya başladı:

- «Ben de Tülay'ın gereğinden fazla iyi niyetli olmasına kızıyorum doğrusu. Birisi kendisine bir iyilik yapmaya görsün, o hemen on katını yapmaya kalkar. Başkalarını bırakıp biraz da kendisini düşünsün istiyorum. Ayrıca kendisi hiç müzik dinlemediği gibi, benim dinlememe de engel olur. Mesleğini de sevmez, bu yüzden hırslı değildir.»

Zerrin burada durdu. Ablasına sevgi dolu gözlerle baktı ve «Gerçekte ikimizin de eleştirileri ufak tefek ayrıntılardan kaynaklanıyor. Aslında ablam benim ikinci annemdir. Aramızda 11-12 yaş fark var. Ablamın da en az annem kadar bana emeği geçmiştir. Tek ayrılığımız ben şarkıcı olmaya karar verdikten sonra oldu. Ancak önceleri karşı çıkan ablam, kararlı olduğumu görünce çok destek oldu» dedi.

Tülay da, «Zerrin benim hem kızım, hem kardeşim. Onu, gün geldi ayağımda salladım, gün geldi kundağını yaptım» diyor.

Biri hafif müzik, diğeri arabeskte yoluna devam eden müzik dünyamızın zıt kardeşlerini, tartıştıkları konularla baş başa bırakarak yanlarından ayrıldık.

(Ses Dergisi - 18 Nisan 1981)