Orhan Gencebay: Azize ile mezara kadar birlikteyiz

Yayın Tarihi : 29 Aralık 2015
30734
Gencebay çifti yuvalarının üzerinde dolaşan kara bulutları dağıttıklarınıı belirterek, "Ölene kadar birlikte olacağız" dedi.

 

Orhan Gencebay ile Azize Gencebay aralarındaki sorunları çözdüklerini ve bir daha hiç ayrılmayacaklarını söyledi.Uzun süredir kulaktan kulağa dolaşıyor Gencebay'ların arasında bir şeyler olduğu. Ancak geçen ay  içinde tüm dedikodular bir noktada birleşti. Gencebay'ın evini terkettiği söyleniyor, bu olaya neden olarak da Sevim Emre gösteriliyordu.

Biz her zaman olduğu gibi Gencebaylar'ın kapısını çalıp olayları gerçek yönüyle öğrenmek istedik, ilk durağımız Gencebay'ların Beşiktaş'taki evleri oldu.

Azize Gencebay geliş nedenimizi anlamış olacak ki, hemen konuşmaya başladı:

- «Her evlilikte bunalımlı dönemler vardır. Hatalar yapılır. Orhan son bir aydır çok çalıştı ve gerçekten kendi kişiliğinin dışına çıktı. Belki de sekiz yıllık evliliğimizde ilk kez ciddi olarak bir bunalıma girdi. Onu bir aydır serbest bıraktım. Amacım yardımcı olmak ve sakinleşmesini sağlamak. Bu nedenle eve az uğruyor. Ayrılık söz konusu olamaz. Eşimi çok seviyorum ve üstelik bir çocuğumuz var. Araya giren kişi için hiç bir şey söylemem. Ama şunu kesinliklebelirteyim ki, ömrümün sonuna kadar Orhan'dan ayrılmam. Her şey düzelecek ve söylentilerin sonu gelecek.»

Orhan Gencebay ile Azize Gencebay'ın arasındaki buzların çözüldüğü haberini veren Ses dergisinin 5 Kasım 1977 tarihli kapağı...Kısacası Azize Gencebay "ayrılık" söylentisini tekzip ediyor ve her şeyi zamana bırakıyordu. Orhan Gencebay ise «Belki şu günlerde bazı yanlışlar içinde olduğum söylenebilir. Ama hatasız kul olmaz. Azize ile mezara kadar beraberim. Ve ayrılmam» diyordu.

Ortada dönen, kulağımıza gelen söylentilerin bir bölümü tarafların açıklamalarına göre doğruydu. Galiba Gencebaylar bir ayrılığın eşiğinden dönmüştü. Ama her şey durulmuş ve bir anlaşmaya varılmıştı.

(Ses Dergisi - 5 Kasım 1977)