Oya Aydoğan ile Haluk Ulusoy'un dört günlük evliliği

Yayın Tarihi : 27 Şubat 2016
27436
Türk sinemasının ünlü oyuncusu Oya Aydoğan ile bir dönemin Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un çok kısa süren evliliğinin öyküsü...

 

1979'un Şubat ayındayız... Müslüm Gürses ile Oya Aydoğan'ın başrolünü oynadığı İsyankar filminin bir sahnesi, otobüs firması Ulusoy'un tesislerinde çekilmektedir.

Oya Aydoğan, uğruna Haluk Ulusoy ile olan evliliğini bitirdiği annesi Güldane Hanım ile...Ulusoy Holding'in veliahtlarından Haluk Ulusoy da o gün oradadır. Genç Ulusoy, çekimler sırasında gördüğü Oya Aydoğan'a tam deyimiyle abayı yakar. Filmin bir başka oyuncusu Suzan Avcı aracılığıyla da, şöhret basamaklarını yeni tırmanmakta olan genç oyuncuyla tanışır.

Haluk Ulusoy kısa süre sonra Oya Aydoğan'a evlenmek için ısrar etmeye başlar. Ancak çok önemli bir sorun vardır. Oya Aydoğan'ın annesi Güldane Hanım, bu evliliğe şiddetle karşı çıkmaktadır. Haluk Ulusoy da babası Saffet Ulusoy'un bu evliliğe kesinlikle onay vermeyeceğini bilmektedir.

Buna rağmen iki genç anlaşır ve 1979'un Mart ayında Sarıyer Nikah Dairesi'nde gizlice nikahlanır. Nikah töreninde hiçbir davetli yoktur. Dahası, gelinlik de giymeyen Oya Aydoğan'ın şahitliğini Sarıyer Nikah Dairesi'nin kapıcısı yapar.

Ancak bu iki genç insanın evliliği sadece dört gün sürer. Oya Aydoğan'ın annesi, nikahı öğrendiğinde yataklara düşer, "Bu iş bitecek der" başka bir şey demez. Haluk Ulusoy da babasının sert tepkisinden çok çekinmektedir. Nitekim Oya Aydoğan için anne sevgisi, aşka baskın çıkar. Dördüncü gün sonunda annesinin yanına döner ve boşanmak için mahkemeye başvurur. Üç ay sonunda da bu ilginç evlilik, magazin tarihinin derinliklerine gömülür.

Hem Oya Aydoğan, hem de Haluk Ulusoy, yıllar sonra gazetelere verdikleri röportajlarda, aile baskısına yenik düşen bu kısacık evliliği "gençlik hatası" olarak nitelemiştir.

 

Bu yazıları kaçırmayın:

Ajda Pekkan'ın 6 günlük kocası >>

Sezen Aksu'nun üç gün süren ilk evliliği >>