Palyaço Neco'nun iki sevgilisi var

Yayın Tarihi : 28 Kasım 2011
19002
Televizyona ilk çıktığı gün şarkılarını palyaço kılığında farklı bir şovla sunan Neco'nun en büyük keyfi, küçük kızları Zeynep ve Ayşe ile oynamak...

 

Neco, televizyonda ilk kez 9 Nisan 1975 Çarşamba günü saat 19.30'da göründü. Genç şarkıcı, palyaço kılığında çıktığı TRT'deki programda izleyicilere, Kadıköy Halk Eğitim Müdürlüğü Dans Grubu eşliğinde "Gülmeyi Unutan Adam", "Pembe Panter", "Ne Bu Halimiz Böyle" ve "Kızmayın Bana" şarkılarını söyledi.

Neco'nun "palyaço-şarkıcı" stilinde, bir dönemin ünlü yıldızı Leo Sayer'ın etkisi vardı. "More Than I Can Say" parçasıyla ölümsüzleşen Sayer, sahnede palyaço kıyafetiyle şov yapar ve şarkı söylerdi. Modern gösteri tarzıyla dünyada büyük ün kazanmıştı. Sayer'in palyaçoluğa vedasından 6 ay sonra, Türkiye'de bu tarzın öncülüğüne Neco soyunmuş, üç aylık bir çalışmadan sonra, televizyon ekranlarında da ilk kez palyaço-şarkıcı olarak görünmüştü.

Şarkıcı Neco, 1981 tarihli fotoğrafta, küçük kızı Ayşe ve büyük kızı Zeynep Özyılmazel ile...20 Ocak 1975'te Oya Germen ile evlenen Neco'nun 12 Ekim 2007'de biten bu birliktelikten Zeynep (1978) ve Ayşe (1979) adlı iki kızı oldu 

Neco'nun 2008'de 60 yaşındayken İdil Erge ile yaptığı evlilik de çok konuşuldu. Sanatçının bu evlilikten de bir kız, bir erkek çocuğu dünyaya geldi.

Oya Germen'den olan küçük kızı Ayşe Özyılmazel'in reklamcı Ali Taran'la yaptığı evlilik de 2011'in en çok konuşulan magazin olaylarından biri oldu.

Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Mehmet Fikret Hazarbeyoğlu karakteriyle büyük beğeni kazanan Neco, bir dönem Tatlı Hayat'ta Yorgo'yu canlandırmıştı.

Müzik dünyasına 1967 yılında Silüetler Grubu'nda başgitarist olarak adım atan, gerçek adıyla Nejat Tahir Özyılmazel'in, oyunculuktaki başarısına da şaşmamak gerek. Çünkü, Neco yıllar önce Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu'nda sergilenen "Hair" müzikalinde başrol oynamıştı.

(Not: Manşet fotoğrafında Neco'nun televizyon ekranlarına ilk kez çıktığı programda sunduğu şov görülüyor.)

(Derleme: Turknostalji.com)