Rıdvan Dilmen, Bülent Ersoy'a niçin şişe attı?

Yayın Tarihi : 10 Ocak 2016
18442
Fenerbahçe'nin şampiyonluk kutlamasında Rıdvan Dilmen, Bülent Ersoy'un kendisi için "Şam Şeytanı" demesine çok öfkelendi.

 

FENERBAHÇE Futbol Şubesi Sorumlusu Metin Aşık'ın, sarı-lacivertli futbolculara şampiyonluk onuruna verdiği yemekte olay çıktı. 

Bülent Ersoy sahnede şarkı söylerken ön masalardan bir müşteri kendisi ile fotoğraf çektirmek istedi. Aynı müşeteri o sırada Bülent Ersoy'a, Fenerbehçeli Rıdvan Dilmen'i kastederek "Şeytan da burada" dedi.

Rıdvan Dilmen, Bülent Ersoy'un sözlerine çok kızdı.Bülent Ersoy bunun üzerine "Ne Şeytan'ı ayol, Şam Şeytanı mı?" deyince, Fenerbahçeli futbolcuların olduğu masada bir hareketlenme oldu, Rıdvan'ın gerildiği görüldü.

Bülent Ersoy programının birinci bölümünü bitirdikten sonra da Fenerbahçeli futbolcuların masasındaki gergin hava devam etti. Sarı-lacivertli futbolcular ani bir kararla gazinoyu terkederken, Rıdvan Dilmen masadaki şişelerden birini sahneye fırlattı.

Bülent Ersoy daha sonra yaptığı açıklamada "Futboldan anlamam. Ama Rıdvan'ı tanırım. Bugüne kadar kimseye saygısızlık yapmadım. Rıdvan'a da yapmadım. Rıdvan'a "Şam Şeytanı" diyen ben değilim. Rıdvan da zaten bunu diyen kişiyle tartıştı" dedi.

Bülent Ersoy daha sonra üzerinde "Rıdvan" yazan çiçeği gösterdi. Çiçeğin üzerindeki yazıda, "Dünyada herkesten çok ben sana hastayım" yazıyordu. (14 Haziran 1989 - Hürriyet Gazetesi)

* * *

Rıdvan Dilmen yıllar sonra bu olayı "haber3.com" sitesine şöyle anlattı:

"1988-89 yılında şampiyon olduk. Takım olarak Hidiv Kasrı'na yemeğe gittik. O yemekte İbrahim Tatlıses de vardı. Bir ara İbrahim Bey yanıma geldi ve 'Kaptan, gel yarın Maksim'i kapatalım, eğlenelim' dedi. Ben de 'Tamam' dedim" 

"Hemen arkadaşlarla bir organizasyon yaptık ve Maksim'i kapattık. Fenerbahçe camiasıyla birlikte oturuyoruz. Bülent Hanım sahne aldı. Yanımda da Zeynep Değirmencioğlu oturuyor. Dönüp ona, 'Abla, ben Bülent Ersoy'a nasıl hastayım anlatamam. Sesine hayranım' dedim. Bülent Hanım onu dinlemediğimi zannedip çok rahatsız olmuş. Sahnede bana dönüp, 'Şeytan mısın, Şam Şeytanı mısın nesin, susar mısın?' dedi"

Ben bir kötü oldum. Kendi kendime kurdum, kurdum. Bu arada kendisi kostüm değiştirmek için ara verdi, tekrar sahneye çıktı. 'Biz Ayrılamayız' şarkısını söylemeye başlayınca ben önümde duran şarap bardakları, bira şişeleri ne varsa sahneye fırlattım. Tabii kendisi hemen sahneden indi, ben de çekip gittim"

"Sonra daha ilginç bir şey oldu. Bu olaydan kısa bir süre sonra ben İsviçre'ye ameliyata gittim. Kendisi yine Fenerbahçe'nin bir gecesinde sahneye çıkmış ve benim ameliyat olduğumu duyunca, 'Allah'ın tokatı yok işte' demiş. Öyle dediği anda, bütün camia masaları, sandalyeleri sahneye fırlatmış. Yani onunla aramızda böyle tatsızlıklar oldu"

Sonra benim Köyceğiz'de Haydar Ağabey diye bir ağabeyim vardır. Hayatımdaki en iyi dostlarımdan biridir kendisi. Bülent Ersoy bir ara Haydar Ağabey ile ticari ortak olmuştu. O vesileyle barıştık. Sonra da unuttuk gitti zaten. Aramızda hiçbir sorun yok. Severek dinlerim kendisini"