Sansürün kara lekesi, süt banyosuyla çıktı!

Yayın Tarihi : 13 Şubat 2013
14319
Geçmiş TRT'sinin sansür hikayeleri çoktur. Bunlardan en ilgincini şarkıcı Berrin Özer yaşadı.

TRT'nin tekel yıllarından kalma ilginç yasak ve sansürleri bu sitede sıkça anlatacağız sanıyorum. Ancak şarkıcı Berrin Özer'in başına gelenler, dünya literatürüne geçecek türden...

Berrin Özer, 1982 Ocak ayında İzmir Televizyonu'nda yayınlanan "İmbat" programından teklif alır. Genç sanatçı öneriyi memnuniyetle kabul eder, yanına da gardrobunun en sevdiği parçası olan siyah tuvaletini alıp İzmir'e gider.

Çekimlerde, sıra Özer'e geldiğinde, giysisini gören programcıların yüz hatları değişir. Elbiseyi çok dekolte bulurlar. Ancak Özer'in yanında başka giysi yoktur. Hemen orada iğne-iplik bulup, tuvaletin göbeğinden göğsüne kadar olan bölümünü diker. Ancak programcılar tatmin olmamıştır. Çareyi de yine onlar bulur.

Yayın nasılsa siyah-beyazdır. Berrin Özer'in göğsünden boynuna kadar olan tenini siyaha boyayıp, giysiye uydururlar. Her tarafı boya içinde kalan genç şarkıcı, televizyona çıkma fırsatını kaçırmamak için bu zor duruma katlanır. Çekim sırasında durum belli olmasın diye fazla hareket etmez.

Özer, çekimden sonra taksiye atlayıp hamama gider. Fakat boyayı vücudundan çıkaramaz. Ancak evinde iki kilo sütle ovalayıp, vücudundaki sansürün "kara lekesi"nden kurtulur!