Serpil Çakmaklı: Ünlü olmak için acelem yok

Yayın Tarihi : 23 Aralık 2015
9854
Henüz sadece iki film çevirip ikisinde de başrolde oynayan Serpil Çakmaklı, "Göreceksiniz bir gün ben de isim sahibi olacağım" diyor.

 

Şu günlerde film yazıhanelerinde yeni bir yıldızdan söz ediliyor. Adı Serpil Çakmaklı. Genç oyuncu henüz sadece iki film çevirdi ama ikisinde de başrol oynadı.

Serpil Çakmaklı, 20 yaşında esmer güzeli bir genç kız. Özel bir dersanenin mankenlik bölümü mezunu. Podyumlarda bir süre mankenlik yaptıktan sonra televizyon reklamlarına çıktı. Fotoğrafına dikkatlice bakarsanız, yüzünü deodorant va meyve suyu reklamlarından anımsarsınız. Kısa bir süre sonra genç kıza bir teklif daha yapıldı. Bu teklif de televizyonla ilişkiliydi ama bu kez reklam firmalarından değil de TV yapımcısı Özkan Yeğen'den geldi. «İçimizden Birileri» adlı dizide önemli roller aldı. Ve, şansı da bu diziden sonra birden açıldı.

Serpil Çakmaklı ilk filmi Devlet Kuşu'nda, 32 aday arasından seçilerek Kemal Sunal'la başrolü paylaştı.İlk filmini Kemal Sunal'la çevirdi. «Devlet Kuşu» adlı film için firma tarafından genç bir kız aranmaktaydı. 32 aday vardı. Bunların içinde Serpil Çakmaklı, Sunal'ın yanındaki role uygun görüldü ve «Devlet Kuşu» böylece Serpil Çakmaklı'nın başına kondu. Sonra ikinci film geldi. Bu kez Ferdi Tayfur'la başrolü paylaştı. Natuk Baytan'ın yönettiği «Huzurum Kalmadı» adlı yapımda Tayfur'un eşini oynadı. 

Çakmaklı, şimdi üçüncü filmine hazırlanıyor. Ercan Turgut'la «Neredesin Sen» adlı bir filmde rol alacak. Bu filmden sonra da Gökhan Güney'le «Ümit Mevsimleri"nde oynayacak.

İşte Serpil Çakmaklı'nın kısaca özgeçmişi böyle. Şimdi genç oyuncu sinemada daha başarılı olabilmek ve adını duyurmak için yoğun çaba harcıyor. Gerekirse senaryo çalışmalarına katılıyor, gerekirse sık sık değişik film setlerine giderek deneyimini artırmak istiyor. Çünkü, sinemayı çok sevdiğini söylüyor. Ve özellikle kendi yaşında ve kendi tipinde az sayıda kadın sanatçı olduğu için bu boşluktan yararlanmak amacında. Bakın bu konuda ne diyor: 

«Benim ünlü olmak için acelem yok. Ağır ama, emin adımlarla ilerleyeceğim. Göreceksiniz, günün birinde ben de isim sahibi olacağım.»

(Ses Dergisi - 15 Kasım 1980)