Sezai Aydın'ın en mutlu günü

Yayın Tarihi : 15 Şubat 2016
9650
TRT ekranının anons spikerlerinden Sezai Aydın, oğlu Süleyman'ın 1. yaş gününü kutladı. Küçük Süleyman aynı gün emeklemeye başlayınca ailenin mutluluğu ikiye katlandı.

 

Türkiye'nin en güzel sesli adamlarından biri olan ve Rambo'yu, Bill Cosby'yi, Fred Çakmaktaş'ı, Ayı Yogi'yi ve çizgi köpek Değerli'yi sesiyle bize sevdiren Sezai Aydın'ın, TRT'de anons spikerliği yaptığı kısa döneme denk gelen bir yazı...

* * *

Sezai Aydın ile eşi Hüsna Hanım, oğulları Süleyman'ın ilk doğum günü kutlamasında çifte mutluluk yaşadı."Biğ vağmış, biğ yokmuş. Hüseyincik biğ yaşına basmış..." Televizyonun ilgi toplayan "Mc Millan ve Karısı" adlı dizinin sempatik komiseri Enrayt, karşısına aldığı bir yaşındaki Hüseyin'e bir masal anlatıyordu, "Biğ vağmış, biğ yokmuş" diyerek...

Sarışın, nurtopu gibi Hüseyin ise, Osman amcasının anlattığı fıkraları boş gözlerle dinliyor ve bazı kısımlarında kendisinden geçercesine kahkaha atıyordu. Ağabeyleri ve ablaları ise Hüseyin'in birinci doğum gününde olduğu gibi, tüm yaşamında da kahkahalarının dudaklarından düşmemesini diliyordu..

Hüseyin, televizyonun anons spikeri Sezai Aydın'ın oğlu... Geçtiğimiz hafta bir yaşına basan Hüseyin için Aydın'ların evlerinde yaş günü partisi düzenlendi.. Sezai ve Hüsna Aydın'ın yakın akrabalarının dışında televizyondan sadece Osman Gidişoğlu ve nişanlısı Selma Uğur'un katıldığı geceye Gidişoğlu'nun fıkraları ayrı bir renk kattı. Gazino çalışması nedeni ile kısa bir süre küçük Hüseyin'in birinci doğum gününe katılan Gidişoğlu, Komiser Enrayt'a uyarladığı fıkraları ile ilgi toplarken birçok da imzalı fotoğraf dağıttı..

O gece Aydın ailesi için iki mutlu olay bir arada yaşanıyordu. Hüseyin hem bir yaşına basmış, hem de emeklemeye başlamıştı. Masa üstündeki mumu üflerken bile annesi ve babası Sezai Aydın tarafından zor zaptedilen Hüseyin yerinde duramıyor, minimini ayaklarıyla masalara tırmanmaya çalışıyordu. Mum üflenip pasta kesildikten sonra Osman Gidişoğlu gazino programına yetişebilmek için yola koyuldu. Aydın'lar ise ailenin en küçüğünün bu özel gününde gecenin geç saatlerine kadar eğlendi.

(TV'de 7 Gün - 8 Ağustos 1977)