Sezen Aksu, Engin Aksu'dan boşanıyor

Yayın Tarihi : 10 Ocak 2017
9705
Çok üzgündü Sezen Aksu, ağlamaklı bir şekilde «Evliliğimizin daha fazla yürümesine olanak yoktu» diyordu.

 

Sezen Aksu, evlilik halkasını dört ay önce çıkarmış ve yerine normal bir yüzük takmıştı.«Yaşanmamış Yıllar»la adını duyurmuştu ilk kez. İlk plağını gerçekten yaşayamadığı evlilik yıllarına söylemişti belki de. Son plağında ise «Kaç Yıl Geçti Aradan» diye sesleniyordu... Uzun süre ayrı olduğu bir sevgiliye bestelenmişti «Kaç Yıl Geçti Aradan».

Bu «sevgili» Sezen Aksu'nun kocasıydı. Üzgündü Sezen Aksu. Gözleri dolu doluydu «Ayrılıyoruz» derken.

- «3,5 yıldır evliyiz. Sadece 6 ay bir arada olabildik Engin'le. Daha fazla yürümesine olanak yoktu evliliğimizin. Son gelişinde oturduk, enine boyuna konuştuk ve ayrılmaya karar verdik. Çünkü üç ay kaldı Türkiye'de ve bu üç ay içinde ancak üç gününü bana ayırabildi» diyordu.

Evet, Sezen Aksu ile Engin Aksu geçtiğimiz Haziran ayının 18'inde ayrılmaya karar verir. O günden bu yana da hiç görüşmezler. Engin Aksu'nun Kanada'da olması, ayrılık işlemlerinin uzamasına neden olur. Ve bugünlerde mahkeme kararı ile de resmen ayrılacaklardır artık.

İlk kez bize açıklıyordu bunu Sezen Aksu ve ağlamaklı devam ediyordu: «Kanada'ya bir kez daha denemeye gitmiştim. 2,5 ay kaldım. Ve ilk kez başbaşa bu kadar uzun süre kalmıştık, ikimize de evliliğimizi yürüteceğiz gibi geldi o sıra. 6 aydan fazla ayrı kalmamaya karar verdik. Ama ne var ki, son ayrılığımız yine tam 11 ay sürdü.»

Bu fotoğraf artık Sezen Aksu'nun albümünde bir anı olarak kalacak.Engin Aksu Kanada'da doktorasını yapıyor ve ancak üç yıl sonra dönebilecek. Sonra da askerliği var. Daha önce dönmeye kalktığında ise 430.000 lira tazminat ödemesi gerekli. Sezen'in de Kanada'ya, kocasının yanına yerleşmesine olanak yok. Engin Aksu öğrenci bursu ile okuduğu için yanında uzun süre kalamıyor çünkü. Ve böylece, lise son sınıfta okuduğu sıralarda ilk evliliğini yapan, ama topu topu üç gün evli kalan Sezen Aksu'nun ikinci evliliğinde de yüzü gülmedi. Bakalım bundan sonrası ne olacak?

(Röportaj: Sadık Mantık - Ses Dergisi - 25 Ekim 1977)