Sezercik: İleride büyük bir sanatçı olacağım

Yayın Tarihi : 15 Kasım 2016
7100
"Sezercik" adıyla altı film çeviren 9 yaşındaki Sezer İnanoğlu, artık çocuk filmlerinde değil, ciddi eserlerde oynamak istiyor...

 

Artık o da kocaman bir delikanlı oldu... Kim mi? Dünün çocuk yıldızı Sezer inanoğlu... Sinemaya ilk kez 1973 yılında «Sezercik Yavrum Benim» adlı filmle geçip bugüne dek altı filmde oynayan Sezer İnanoğlu bir dönem Yeşilçam'ın en önde gelen çocuk yıldızları arasında yer alıyordu.

Sezercik olarak tanıdığımız Sezer İnanoğlu, artık büyüdüğünü ve çocuk rollerini kendisinden daha küçüklere bıraktığını söylüyor."Bir dönem" diyoruz çünkü artık "çocuk"luğu kabul etmiyor. Bundan böyle ciddi konulu filmlerde oynamak istediğini söyleyen Sezercik, «Artık büyüdüm. Yerimi benden daha küçüklere bıraktım. Göreceksiniz ileride büyük bir sanatçı olacağım» diyor.

1968 yılında İstanbul'da doğan ve yapımcı Berker İnanoğlu'nun oğlu olan Sezer İnanoğlu, ilkokul ikinci sınıf öğrencisi. Oğlunun geleceği konuunda önemli düşünceleri olduğunu söyleyen Berker İnanoğlu «Öncelikle öğrenim görmesi gerekiyor. Sinema daha sonra geliyor. Derslerinde başarılı olursa ona sinemada çok geniş olanaklar sağlayacağım» diyor.

(Ses Dergisi - 24 Eylül 1977)