Şok! Figen Han giyinik yakalandı!

Yayın Tarihi : 19 Mart 2012
43983
Ses Dergisi, Yeşilçam'ın ünlü vampının, çıplak olmayan ilk fotoğrafını çekmeyi başardı.

Türk sinemasının ünlü çıplaklarından Figen Han, giyinik olarak objektifin karşısına geçince olay oldu. Yazı, 28 Kasım 1970 tarihli bir dergiden...

**********

Figen Han yerli sinemanın «soyunan kadını»dır. Beyazperdede, mecmualarda hayranlarının karşısına hep yarı çıplak olarak çıkar. Figen Han bu kuralı ilk defa geçen hafta bozdu ve yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü gibi ünlü oyuncunun «giyinik» fotoğrafını çekmek ilk defa SES'e nasip oldu!..

Figen Han, 5 Şubat 1950'de istanbul'da doğmuş. Bursa Kız Lisesi'nde ikinci sınıfa kadar okuduktan sonra evlenerek öğrenimi terketmiş. Boşanınca sinemaya geçmiş, ilk olarak «Göklerdeki Sevgili» filminde «vamp» olarak oynamış.

Daha doğrusu ilk defa o filmde kamera karsısında soyunmuş. Ve o gün bu gündür de objektifle Figen Han'ın elbiseleri arasında büyük bir düşmanlık var. Figen Han sinema kamerası karşısında da, fotoğraf makinesi karşısında da devamlı olarak soyunuyor. Kendisine «Yeşilcam'ın en çıplak kadını» denmesinin sebebi de bu zaten.

Ama Sezar'ın hakkı Sezar'a... Beş yıldan beri setlerde olan Figen Han'ın ne en küçük bir kaprisi görülmüştür, ne de tek bir gün bir işi aksatmıştır.

Bu tutumu da kendisi için yararlı oldu, filmlerdeki rolleri gitgide büyüdü, hatta bu sezon üç filmin başrolünde oynadı.