Türkan Şoray'ı çıldırtan fotoğraf!

Yayın Tarihi : 20 Ekim 2011
31475
Türkan Şoray, gazetelerde annesinin nikah için gün alırken çekilen fotoğrafını görünce küplere bindi. "Çılgın Meloş" ile uzun süre dargın kaldı.

 

Türkan Şoray, Türk Sineması'nın yaşayan efsanesi. Onu bu şöhrete taşıyan elbette sadece iri siyah gözleri değil. Oyunculuğunun yanı sıra yaşamı, aşkları ve her zaman korduğu gizemi bu ünde çok büyük role sahip.

İnsan "yaşayan bir efsane" olunca, kendisine ait minik yaşam kesitleri de ilgi çekici öykülere dönüşüyor kuşkusuz.

1971'in Kasım ayındayız... Türkan Şoray, şöhretinin doruğunda. O gün gazeteleri aldığında gördüğü fotoğraf kendisini çılgına çevirir... Bu fotoğrafta ne eski yarı çıplak pozlarından biri, ne de hayat arkadaşı Rüçhan Adlı ile çekilmiş gizli bir görüntüsü vardır.

Türkan Şoray annesi Meliha Sav Çevik ile daha sonraki yıllarda...Olayın kahramanı, Türkan Şoray'ın, dönemin magazin basınında "Çılgın Meloş" olarak anılan annesi Meliha Sav'dır. Fotoğraf, Meliha Sav'ın Şişli Nikah Memurluğu'na gün almak için başvuruda bulunduğu anı belirlemektedir. Meliha Hanım'ın, yanındaki eş adayı ise dönemin "Sim Sala Bim" olarak tanınan ünlü sihirbazı Ahmet Çevik'tir.

Bu haber ve fotoğraf Türkan Şoray'ı adeta çıldırtır. Sim Sala Bim'i kesinlikle "cici baba" olarak istemeyen "Sultan", buna rağmen annesinin "Sim Sala Bim" ile evlenmesi üzerine yıllarca annesiyle dargın kaldı.