Türkan Şoray'ın erkek kardeşi intihar etti

Yayın Tarihi : 11 Mart 2016
42390
Türkan Şoray ile Nazan Şoray'ın, babalarının ikinci evliliğinden olan tek erkek kardeşleri Oktay Şoray, Kartal Soğanlık'ta, 5. kattaki evlerinden kendisini boşluğa bıraktı.

 

Oktay Şoray, ablası Türkan Şoray'a benzerliğiyle dikkat çekiyordu.31 Temmuz 1996 akşamı, Türkan Şoray ile Nazan Şoray'ın hayatlarındaki en acılı günlerinden biri oldu... İki ünlü kızkardeşin, babaları bir, tek öz erkek kardeşleri olan Oktay Şoray, Kartal Soğanlık Mahallesi'nde annesi Necla Şoray ile birlikte oturdukları apartmanın 5. katındaki evlerinden atlayarak intihar etti.

Türkan Şoray'ın babası Halit Şoray'ın ikinci evliliğinden olan 34 yaşındaki Oktay Şoray'ın, 16 yaşında geçirdiği bir motosiklet kazası nedeniyle beyninde bir sorun oluştuğu ve zaman zaman psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi. Türkan şoray'ın o dönemde tedavisi için büyük çaba harcadığı Oktay Şoray'da bir miktar rahatsızlık kaldığı, içine kapanık bir karakteri olduğu bildirildi. 

Nazan Şoray ile Türkan Şoray, erkek kardeşleri Oktay Şoray'ın 2 Ağustos 1996'daki cenazesinde üzüntüleri nedeniyle çok bitkin görünüyorlardı.Annesi Necla Şoray, üvey kızları Türkan ve Nazan Şoray ile oğlu Oktay Şoray'ın hiçbir zaman bağlarının kopmadığını ve sık sık görüştüklerini söyledi. Necla Şoray, oğlu ile birlikte henüz 10 önce Şarköy'deki yazlıklarından döndüklerini ve Oktay'ın çok mutlu göründüğünü vurguladı.

(Not: Manşet fotoğrafında Oktay Şoray, ablası Nazan Şoray ile bir kutlamada dans ederken görülüyor.)

(2 Ağustos 1996 - Milliyet Gazetesi)