Ünlülerin intihar eden çocukları

Yayın Tarihi : 21 Kasım 2011
102596
Paul Newman, Gregory Peck, Charles Boyer, Ray Milland, Jerry Lewis gibi ünlü isimlerin şöhreti ve gücü çocuklarının hayatına mal oldu.

Her biri sinema dünyasında başarının, gücün, erişilmezliğin, üstünlüğün birer simgesiydi...

Charles Boyer, oğlu Michael ile...Onların sinemadaki başarılarına tanık olanlar, bu büyük sanatçıların ailelerine, yakınlarına da gıpta etmekten kendilerini alamazdı. Ancak adlarını sıraladığımız bu babalar, milyonlarca insanın düş dünyalarını süslemesine karşın, çocuklarını mutlu etmeyi başaramamışlardı.

Bir dönemin en büyük yıldızlarından Fransız oyuncu Charles Boyer'in biricik oğlu Michael, 1965 yılında, nişanlısının gözleri önünde başına bir kurşun sıkıp, hayatına son vermeden önce, "Babam beni çok sevdiğini iddia ediyordu ama bir kez olsun, benimle ilgilenmedi. Onu başkalarıyla paylaşmaktan bıktım usandım. Kız arkadaşlarımın hepsi, babamın yarattığı romantik aşık tipine hayrandılar. Beni de bu nedenle beğeniyorlardı" demişti. "Babamın şöhreti, benim kişiliğimi ortaya koymama olanak vermedi... Bir hiç olarak yaşamaktansa ölmeyi yeğliyorum."

Jonathan, ünlü babası Gregory Peck'in şöhretine ancak 30 yaşına kadar dayanabildi.İyi bir baba, örnek bir aile reisi olarak tanınan Gregory Peck'in oğlu Jonathan ise, babasının şöhretine ancak otuz yaşına kadar dayanabildi. Ünlü babasının gölgesinde yaşamaktan bıkmıştı bu genç adam. Sinemada babasının izinden yürümeyi denemiş, fakat hiç bir zaman ikinci bir Gregory Peck olamayacağını anlayınca, uyuşturucu maddelerde teselli aramıştı. Ve 1975'te televizyon muhabiri olarak çalıştığı dönemde, o da şakağına tabancayı dayayıp, bir kurşunla yaşamına son vermişti.

Efsanevi aktör Paul Newman'ın oğlu Scott, 1978'de bir kutu uyku ilacı alarak hayata veda etti.Paul Newman'ın oğlu Scott Newman, babasının ona yeterince ilgi göstermemesinden yakınıyordu. Çocukluğu, delikanlılık yıllan hep baba özlemi içinde geçmişti. Ağır bir ruhsal bunalımı atlatmak için, büyük çaba harcamış, babasından kendisine yardımcı olmasını istemişti. Baba Paul Newman, oğlunun yardımına koştuğu zaman ise artık çok geçti. Scott Newman, 1978'de bir avuç dolusu uyku hapını bir bardak viskiyle içmiş ve son uykusuna yatmıştı...

Louis Jourdan ve oğlu Louis Henry...Fransız sinemasının ünlü sanatçısı Louis Jourdan'ın oğlu Louis Henry de babasının Los Angeles'teki villasında bileklerini keserek intihar etti. Louis Henry, Jourdan ailesinin tek çocuğuydu. Ünlü babası, milyarlık servetini oğlunun ayaklarının dibine sermişti. Fakat ona iyi bir baba olamamış, bir meslek edinmesini sağlayamamış, hayata dört elle sarılmasına olanak vermemişti.

Robert Taylor'ın ikinci eşi Alman aktrist Ursula Thiess'in oğlu Michael 1969'da, Ray Milland'ın oğlu Daniel 1981'de, Jery Lewis'in en küçük oğlu Joseph Lewis, 2009'da yaşamaktan vazgeçen diğer isimlerdi.

(Gong Dergisi - 24 Haziran 1981)