Yedi Cüceler, Çankaya Köşkü'nde

Yayın Tarihi : 08 Ekim 2017
5090
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler filminin yedi küçük adamı, filmi izleyip çok beğenen Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'ı makamında ziyaret etti.

 

Yedi Cüleler, Anıtkabir'de Atatürk'ün huzuruna çıktı. Çelenk bırakıp, saygı duruşunda bulundu.Başrollerini Zeynep Değirmencioğlu, Salih Güney, Belgin Doruk ve Suna Selen'in oynadığı Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler filminin yedi 'küçük' yıldızı, Ankara'ya çıkarma yaptı.

Bu filmle çok sevilip büyük ün kazanan Aydın Babaoğlu (Keloğlan), Ayhan Babaoğlu (Aksırık), Tayyar Yıldız (Neşeli), Mehmet Aşık (Öfkeli), Ali Abbas Bayar (Uykucu), Nuri Turgut (Bilgin) ve Harun Atalay (Utangaç),filmi seyredip çok beğendiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'ı ziyarete gitti.

Cevdet Sunay tarafından kabul edilen yedi cüce, cumhurbaşkanına çiçek verip, elini öptü.Başkentte önce Anıtkabir'e giderek, üzerinde "Ulu Ata'ya saygılarımızla" yazılı bir çelenk bırakıp saygı duruşunda bulunan artist cüceler, daha sonra Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'ın huzuruna çıktı ve kendisine çiçek verip, elini öptü.

(Ses Dergisi - 13 Şubat 1971)